Polska

Polski nie trzeba przedstawiać bo każdy z Was dobrze ją zna ze swojej perspektywy. Wielu przedsiębiorców narzeka na polski system podatkowy – nie bez powodu, zostawia on wiele do życzenia. Doszliśmy do wniosku, że najwyższy czas zająć się również pomocą w zakładaniu i prowadzeniu polskich podmiotów. Polskie prawo jest zawiłe, to prawda, lecz dzięki temu posiada wiele furtek, z których skorzystają Ci, którzy wiedzą gdzie szukać. Czy polski rezydent podatkowy może posiadać biznes w Polsce i płacić mniejsze podatki niż w większości krajów UE? Okazuje się, że tak – jeśli dobrze do tego podejdziemy.

Częste zmiany w prawie podatkowych z pewnością utrudniają prowadzenie biznesu, ale przy odpowiednim podejściu i wdrożeniu konkretnych rozwiązań – okazuje się, że Polska może być naszym małym rajem podatkowym.

Spółka z o.o. daje nam elastyczność i wiele możliwości do optymalizacji. Wcale nie musi się wiązać z dużymi kosztami, nie jest też dużo bardziej skomplikowana w prowadzeniu od popularnego JDG. Będąc małym podatnikiem w spółce pojawia się na koniec roku podatek CIT w wysokości 9%, który można łatwo jeszcze bardziej zoptymalizować.

Korzyści

Do najistotniejszych korzyści z posiadania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Polsce można zaliczyć:

 • Brak obowiązku płacenia składki ZUS,
 • Niski koszt założenia spółki i duża elastyczność
 • Wysokie możliwości optymalizacji podatkowej/kosztów prowadzenia firmy,
 • Brak odpowiedzialności za działania firmy własnym majątkiem,
 • Efektywne opodatkowanie wypłaty zysku spółki do osoby fizycznej może wynieść nawet ok 10% (CIT + PIT)
 • Znajomość polskich przepisów prawa oraz łatwość wyjaśnienia wszelkich wątpliwości,
 • Brak bariery językowej podczas wizyt w urzędach czy bankach,
 • Atrakcyjne stawki usług księgowych w porównaniu do krajów zachodnich,
 • Nieskomplikowany sposób sprzedaży udziałów przez wspólników.
 • Brak podatku PCC od umowy pożyczki między udziałowcem a spółką.
 • Możliwość skorzystania z Estońskiego CIT.
 • Brak konieczności podróżowania do innych krajów.

Dla kogo?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sprawdzi się idealnie w przypadku, kiedy prowadzimy biznes ze zwiększonym ryzykiem. Pozwoli to uniknąć odpowiedzialności własnym majątkiem za ewentualne niepowodzenia. Wszelkie działalności, które muszą posiadać siedzibę na terytorium Polski, jak na przykład zakłady produkcyjne czy firmy usługowe, powinny rozważyć tę opcję.

Spółka z o.o. jest znakomitą możliwością, gdy działalność generuje duże koszty. Dzięki temu mamy możliwość optymalizacji podatku dochodowego poprzez efektywne zmniejszanie dochodu.

Opłaty

Koszty założenia spółki różnią się, w zależności od tego, czy zakładamy spółkę w sposób tradycyjny – stacjonarnie, czy też internetowo - przez portal S24. Są to opłaty jednorazowe. Zakładając spółkę za pośrednictwem internetu, ograniczymy zbędną papierologię. Korzystając z tej opcji, oszczędzimy na taksie notarialnej i opłacie sądowej. Aby założyć spółkę przez portal S24 wystarczy dysponować profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym. Sam proces może wzbudzić pewne wątpliwości, dlatego zespół Independent Finance oferuje swą pomoc w tej kwestii. Całą procedurę w S24 przeprowadzimy za Was. Jedyne co będą musieli Państwo zrobić to złożyć podpisy pod przygotowanymi przez nas dokumentami. Koszt takiej usługi wynosi 1000 zł.

Do kosztów założenia spółki z o.o. zaliczamy również podatek PCC wysokości 0,5%, który należy wyliczyć na podstawie wielkości kapitału zakładowego, oraz koszt ogłoszenia w MSIG. Nasz zespól oferuje również przygotowanie kompletu niezbędnych dokumentów do dalszego funkcjonowania spółki oraz jej optymalizacji. Koszt tej usługi wynosi 1000 zł.

Dodatkowe informacje

Sam proces rejestracji trwa około 1 godzinę. W praktyce jednak, dla firm rejestrujących się przez internet dokonanie wpisu do KRS trwa 2-7 dni. Do założenia spółki z o.o. niezbędnym jest wprowadzenie kapitału zakładowego na poziomie minimum 5000 zł.

Umów konsultacje