Independent Finance

Od wielu lat zajmujemy się analizowaniem prawa w różnych krajach oraz wyborem najwyższej jakości partnerów biznesowych w atrakcyjnych jurysdykcjach. Na tą chwile posiadamy ponad 190 zadowolonych klientów na 3 kontynentach.

Gwarantujemy, że przedstawiane przez nas rozwiązania są zgodne z prawem kraju, w którym spółka posiada rezydencję podatkową, prawem międzynarodowym oraz krajem rezydencji podatkowej właściciela czy dyrektora. Dopiero po omówieniu wszelkich przepisów, których należy przestrzegać zajmujemy się otwieraniem zagranicznego podmiotu. Nasze kancelarie podatkowe oraz prawne nie boją się nowych wyzwań, dzięki czemu jesteśmy pionierami w wielu nowo powstałych formach prowadzenia działalności.

Po zakończeniu procesu tworzenia zagranicznego podmiotu nadal jesteśmy do dyspozycji klientów na zasadzie konsultacji czy przygotowywania alertów podatkowych. Co więcej, każdy z naszych klientów otrzymuje informacje o kluczowych zmianach w systemach podatkowych, nawet jeśli nie zdecyduje się na dalszą współpracę w formie alertów podatkowych czy konsultacji.

Co gwarantujemy

Bezpieczeństwo

Poufność

Elastyczność

Szybkość działania

Nasze osiągnięcia

Od 2012 roku prowadzimy portal finansowy IndependentTrader.pl, który miesięcznie odwiedza 60 tysięcy osób. Przez ten czas udało się zgromadzić bazę ponad 1000 artykułów zamieszczonych na blogu. Portal na Facebooku polubiło 18 tysięcy osób, zaś nasz kanał na YouTube posiada 12 tysięcy subskrypcji. Independent Trader zdobył szereg tytułów, m.in.:

  • 1 miejsce w kategorii „Blog roku” oraz „Osobowość Roku” dla Tradera21 na FX Cuffs w 2017 roku,
  • 1 miejsce w kategorii „Blog Roku” na FX Cuffs w 2016 roku,
  • „Ekonomiczny Blog Roku” według Money.pl w 2014 roku.

Dodatkowo 700 absolwentów ukończyło kurs naszego autorstwa pt: „Inteligentny Inwestor”, który uzyskał średnią ocenę z trzech edycji 9,6/10 pkt (więcej informacji na www.inteligentnyinwestor.pl).

Nasz dział prawno-podatkowy przygotował dla naszych klientów ponad 190 firm w zagranicznych jurysdykcjach oraz zdobył licencje dla 2 giełd kryptowalutowych i 3 kantorów kryptowalut.

Oprócz zdobycia licencji stworzyliśmy 3 projekty ICO, a obecnie jako jedni z nielicznych na Świecie możemy zgodnie z przepisami stworzyć giełdę tokenów Equity/Security oraz przeprowadzić emisję udziałów spółki na skalę międzynarodową za pomocą tokenów udziałowych.

Opinie klientów

Maciej (Warszawa)

Bardzo profesjonalna współpraca. Rzetelna wiedza, pełna informacja dla Klienta i dbanie o szczegóły. Istotna dla mnie była również kompleksowość oferty - od doradztwa, koncepcji, wsparcia decyzji po notariusza i pomocy przy kontaktach z zagranicznymi kancelariami.

Ogromne znaczenie i różnica z konkurencją to nieprawdopodobna dbałość o to bym zrozumiał wszelkie aspekty prawne i gospodarcze moich decyzji.

Gorąco polecam usługi prawników z Independent Trader wszystkim - zarówno osobom fizycznym jak i szefom dużych korporacji... a współpracowałem z Nimi w obydwu sytuacjach :)

Krzysztof (Trójmiasto)

Sprawny kontakt, profesjonalne podejście do tematu, cierpliwość i elastyczność w stosunku do niezdecydowanego klienta, do jakich się zaliczam. Duże doświadczenie i kreatywność zespołu pomogło mi odnaleźć właściwą drogę postępowania w mojej niełatwej sytuacji.

To, co odróżnia usługi Independent Trader od konkurencji to dalsza współpraca po założeniu spółki. Jako przedsiębiorca nie czuję się pozostawiony sam sobie w gąszczu przepisów podatkowych różnych państw.

Nareszcie mam pewność powodzenia mojego biznesu, ponieważ wiem, że mam rzetelnego partnera w jednej z najbardziej dotkliwych dziedzin dla przedsiębiorcy, jaką są podatki.

Marek (Szczecin)

Jako długoterminowy inwestor cenię sobie rozwiązania, które pozwalają mi spać spokojnie. Problem, który pomogli mi rozwiązać prawnicy z Independent Trader to „podatek Belki”. Teraz nie martwię się o to, że od moich dochodów z instrumentów finansowych muszę płacić 19% podatku.

Współpraca przebiegła bez zarzutów. Żałuję, że dopiero kilka lat stosuję rozwiązanie od chłopaków z IT. Procent składany przez wszystkie lata inwestycji zrobiłby swoje gdyby Państwo nie odbierało mi co roku 19% z dochodów.

Co tu dużo mówić, wszystko zostało zrobione tak jak trzeba. Optymalizacja działa a my mamy ze sobą dobry kontakt. Pozdrawiam cały team.

Seweryn (Londyn)

Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z działem podatkowym Independent Trader. Do podjęcia współpracy przekonał mnie fakt, że sami korzystają z proponowanych rozwiązań optymalizacji. To dużo tłumaczy i pokazuje, że nie jest to próba naciągnięcia klienta na pieniądze.

Współpraca przebiegła w sposób prawidłowy. Wszystkie aspekty prawne są brane pod uwagę, a rozwiązania dostosowane do konkretnej branży. Posiadam dwie różne firmy. Rozwiązanie, które zastosowaliśmy w jednej z nich nie mogło być użyte w drugiej ze względu na odmienność wykonywanych usług.

Współpraca z doradcami Independent Trader zmieniła moje podejście do optymalizacji. Wiele się nauczyłem i dzisiaj wiem, że optymalizacja to nie koncert życzeń. Aby wszystko działało i nie niosło za sobą odpowiedzialności skarbowej potrzebne jest fachowe podejście do sprawy.

Rafał (Warszawa)

Długo nie mogłem znaleźć doradców, którzy rzetelnie podejdą do tematu kryptowalut. W Polsce nikt nie wiedział jak je uregulować. Natomiast ja wiedziałem, że istnieją kraje gdzie nie ma takich problemów. Wysłałem zapytanie do chłopaków z Independent Trader i zostałem mile zaskoczony.

Okazało się, że nie tylko doradzają w kwestiach podatkowych, ale także w bardzo szybkim tempie zdobywają potrzebne licencje. Dzięki współpracy z nimi nie przejmuje się ciągle zmieniającym się prawem w Polsce.

Jestem pod wrażeniem wiedzy prawników z Independent Trader na tematy związane z technologią blockchain. Zauważyłem, że sami są entuzjastami tej technologii, dlatego szybko znaleźliśmy wspólny język.

Marcin (Wrocław)

Mateusz Tomczyk to człowiek z ogromną wiedzą podatkową. Potrafi nakierować na optymalne rozwiązanie oraz pomóc we wcieleniu tego rozwiązania w życie. Mateusz zawsze jest bardzo chętny do pomocy, skupia się na maksymalnym rozwiązaniu problemów klienta. Przekazuje informacje w bardzo jasny i przejrzysty sposób, przez co współpraca z nim przebiega wzorowo.

Umów konsultacje