Instytucja płatnicza na Litwie - najważniejsze aspekty:

  1. Instytucja płatnicza oznacza spółkę akcyjną lub spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, która otrzymała licencję instytucji płatniczej lub licencję na prowadzenie działalności instytucji płatniczej. Główną działalnością instytucji płatniczej jest świadczenie usług płatniczych określonych w ustawie o płatnościach (przelewy pieniężne, wydawanie instrumentów płatniczych, realizacja zleceń płatniczych itp.).
  2. Ustawa o instytucjach płatniczych określa działalność, licencje, rachunkowość, nadzór, reorganizację, likwidację, upadłość i inne cechy charakterystyczne instytucji płatniczych.
  3. Instytucja płatnicza może działać na podstawie ograniczonej lub nieograniczonej licencji na prowadzenie działalności instytucji płatniczej.
  4. Nieograniczona licencja instytucji płatniczej uprawnia do świadczenia usług płatniczych w całej UE, ale w zależności od usług płatniczych, które mają być świadczone, musi mieć minimalny kapitał własny w wysokości co najmniej 20–125 tys EUR.
  5. Licencje dla instytucji płatniczych udzielane są przez Bank Litwy, który również nadzoruje instytucje płatnicze.

Koszt uzyskania licencji: 39 000 EUR

Podana cena obejmują zarówno prawne, jak i finansowe części wniosku o licencję, a także wszystkie inne wydatki (notariusze, opłaty skarbowe, rejestratorzy) zwykle potrzebne do uzyskania licencji i założenia spółki. W cenie nie ma systemu IT.

Instytucje pieniądza elektronicznego na Litwie - najważniejsze aspekty:

  1. Instytucje pieniądza elektronicznego mogą być publicznymi lub prywatnymi spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością posiadającymi licencję na emisję pieniądza elektronicznego. Podczas emisji pieniądza elektronicznego instytucje pieniądza elektronicznego mogą również dostarczyć określone usługi płatnicze, takie jak przelewy pieniężne, transakcje płatnicze, wydawanie instrumentów płatniczych, emisja kart płatniczych itp.
  2. Nieograniczona licencja instytucji pieniądza elektronicznego daje prawo do emisji pieniądza elektronicznego w całej UE, ale aby uzyskać tę licencję, firma musi mieć minimalny kapitał własny w wysokości co najmniej 350 000 EUR.
  3. Licencje dla instytucji pieniądza elektronicznego udzielane są przez Bank Litwy, który nadzoruje również instytucje pieniądza elektronicznego.
  4. Oprócz emisji pieniądza elektronicznego i świadczenia usług płatniczych instytucje pieniądza elektronicznego mogą podejmować działania inne niż emisja pieniądza elektronicznego lub świadczenie usług płatniczych.

Koszt uzyskania licencji: 44 000 EUR

Podana cena obejmują zarówno prawne, jak i finansowe części wniosku o licencję, a także wszystkie inne wydatki (notariusze, opłaty skarbowe, rejestratorzy) zwykle potrzebne do uzyskania licencji i założenia spółki. W cenie nie ma systemu IT.

Konsultacje

Nasz zespół chętnie pomoże w rozwiązaniu Twojego problemu. W pierwszej kolejności zawsze zapoznajemy się z sytuacją klienta, a następnie wyceniamy naszą pomoc. Po akceptacji ceny, przystępujemy do wyjaśnienia obecnej sytuacji oraz potencjalnych opcji rozwiązania problemu. Konsultacje powinny dotyczyć przepisów prawa polskiego, estońskiego, brytyjskiego lub singapurskiego.

Godzina konsultacji kosztuje od 1500 PLN.

Planowanie podatkowe

Wielu klientów prosi nas, byśmy raz na kwartał przeanalizowali dokumenty księgowe i pomogli określić jak planować przyszłe koszty i przychody spółki, by móc w przyszłości zapłacić niższy podatek dochodowy. Pomagamy również w optymalizacji kosztów spółki czy w przeprowadzeniu restrukturyzacji oraz zarządzania płynnością. Jesteśmy również swoistymi mentorami w nauce odpowiedniego zarządzania kapitałem spółki.

Godzina konsultacji kosztuje 1200 PLN.

Alerty podatkowe

Prawo podatkowe zmienia się dość dynamicznie, szczególnie w Polsce. Prowadząc biznes, przedsiębiorca powinien skupić się na rozwoju firmy, a śledzenie zmian w ustawach pozostawić profesjonalistom. Dlatego też w każdy poniedziałek przesyłamy do naszych subskrybentów alerty podatkowe, w których informujemy o ważnych zmianach w ustawach polskich, estońskich oraz brytyjskich. W przypadku braku istotnych zmian w przepisach, informujemy jak wykorzystać obecne ustawy na swoją korzyść.

Koszt rocznej subskrypcji alertów podatkowych to 1700 PLN.

Pozostałe usługi

Serwer VPN

Lubisz być anonimowy? Skorzystaj z zagranicznych adresów IP podczas logowania do banku czy surfowania po Internecie.

System Bezpieczeństwa Inf.

Obawiasz się ataków hakerskich na Twoją firmę bądź kradzieży ważnych danych? Skontaktuj się z nami w sprawie systemu bezpieczeństwa informatycznego.

Zespół programistów

Planujesz stworzyć własną aplikację, system płatności, sklep internetowy czy giełdę kryptowalut? Nasi partnerzy chętnie pomogą Ci stworzyć projekt od strony technicznej.

Agencje marketingowe

Masz ciekawy projekt z branży kryptowalut, ale potrzebujesz rozreklamować go na świecie? Nasi partnerzy mający doświadczenie w tworzeniu kampanii dla giełd marketingowych i projektów ICO chętnie umówią się z Tobą na rozmowę, by poznać Twoje potrzeby i nawiązać współpracę.

Licencje

Planujesz prowadzić działalność licencjonowaną? Pomożemy Ci z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń. Mamy doświadczenie w uzyskiwaniu licencji na przeprowadzenie ICO, crowdfunding, kantory i giełdy kryptowalutowe, ale również zdobywamy pozwolenia dla firm związanych z branża paliwową oraz licencje na obrót akcyzowanymi towarami.

Rozwiązania indywidualne

Masz świetny pomysł na biznes, ale nie wiesz w jakiej formie go prowadzić? Zastanawiasz się, czy Twoje działania będą zgodne z prawem bądź czy potrzebujesz licencji na wykonywanie usług? Skontaktuj się z nami - Przygotujemy dla Ciebie pełny raport dotyczący wyboru odpowiedniej jurysdykcji, rozwiązań prawnych oraz uzyskania niezbędnych licencji.

Umów konsultacje